• yaprak sarması yapmak

  10.
  Zeytinyağlı, asma yaprağından ve ince olanı makbuldür, pazı ve kara lahanadan olanı makbul değildir. Ayrıca orta parmağım kalınlığında saranlar gitsin beyaz lahana dolması yapsınlar lütfen. Sarma yapabiliyorum diyip ortalarda dolaşmasınlar.
  2 -2 ... bana abi deme asuman
 • 15 mayıs 2018 dolar kuru

  19.
  15 Nisa'nda dolar 4,0 falandı. 1 ayda 4.45 seviyesine geldi. 1 ayda %10 skti belamızı. Geçen ay 1000 tl olan param bu ay 900 tl oldu. Emeği geçenlerin tek tek Gözlerinden öpüyorum.

  Ayrıca (bkz: yapacağınız işi sikeyim).
  1 ... bana abi deme asuman
 • güllü

  55.
  durduk yere hüzne boğan şarkılara sahip kadın. bunlardan bir tanesi gün boyu dilimde (bkz: sabah olmadan). neyseh, bi tur daha dinleyip bugünlük ızdıraba son vereyim artık.

  --spoiler--
  Bana böylesi garip duygular, Bilmem niye gelir, nereye gider?
  Döndüm işte; acı, yüreğimden beynime sızar. (ahmet kaya'ya da rahmet olsun)
  --spoiler--
  -1 ... bana abi deme asuman
 • same ol mistakes

  6.
  şarkıyı bugün ilk defa bir yerde duydum. 15-20 saniyelik müzik yetti. lan ne güzel şarkı bu, siri çalan şarkıyı bul lan allahsız dedim. hemen "biliyorum bu şarkıyı", rihanna- same ol mistakes. hassiktir dedim siri ne alakası var lan bunun rihanna ile derken, youtube dan baktım harbiden onun şarkısıymış. göt oldum. *
  orjinali de, rihanna'nın cover demeye dilimin varmadığı versiyonu da on numara. nasıl kaçırmışım bunu ben bunca zamandır hayret ettim kendime. saatlerce dinlesen bıkmazsın sanırım şarkıyı, öyle bir şey yani. son zamanlardaki en büyük keşfim oldu. biraz da buna sarayım bakayım.

  orjinal: https://www.youtube.com/watch?v=S7mia9UMG4Y
  cover: https://www.youtube.com/watch?v=x57ZM02NhF0
  1 ... bana abi deme asuman
 • imgur

  20.
  Neden kapalı olduğunu hala anlamadığım site. Napmışlar bizimkilerin çıplak resimlerini falan mı koymuşlar? Nedir bunların günahı yahu?
  1 ... bana abi deme asuman
 • işsizlik bunalımı

  5.
  kitabın ortasından konuşayım; erkek adamın amına koyan koyan durumdur. hem de öyle böyle değil. o kötü zamanlarda sağlam psikolojiyle kalabilmek oldukça zordur. önünde iki yol vardır: ya istediğin işi bulmak için aramaya devam edeceksin işsiz olarak ya da basit bir iş bulup iş aramaya devam edeceksin. ben ilk şıkta uzun süre ısrar etmiştim geçmiş süreçte. babayı aldım ne yazık ki. çok koymuştu. ne yapsam ne etsem olmuyordu. bir gün tak etti canıma skerim işini gücünü dedim önüme çıkan ilk yere gidip başlıcam çünkü para lazım. hatta gittim form doldurdum, gerekli evraklar için listeyi aldım. iş, bir avmde gece temizliği. hem insanları görmem hem de çalışmış olurum, mantıklı geldi. tam evrakları hazırlayacağım günde, bir yerden görüşme teklifi aldım. baya büyük bir firma. bir yandan ulan dedim bu ibneler beni almayacak ama yine boşa yol çekeceğim derken diğer yandan bir umut yola düştüm. yolun bir kısmını da kuzenle gittim. canıma tak etmiş her şey, "lan kuzi eğer bu işten de bir şey çıkmazsa valla billa ne kadar kariyer, iş ilanı sitesi varsa hepsinden cv mi çekicem daha da bir yere başvurmıcam artık. pes ediyorum. başımı önüme eğip çalışırım, skrim kariyerini" dedim. neyse arabadan indim, gittim görüştüm tam çıkacakken danışmanın önünde durdurdular beni. patron da sizinle görüşmek istiyor dediler. iyi dedim. görüştük, anlaştık. uzunca bir aradan sonra sahalara geri dönmüş oldum. *

  hikayenin özeti, hayat bazen tam bir orospudur. ne yapacağı, size ne sunacağı ve bunu ne zaman yapacağı hiç belli olmuyor. ümidini kaybetme, kafanı bozma demicem ki biliyorum bunları yaşayacaksın kaçınılmaz olarak. sadece hayata bir şekilde tutunmaya devam etmek gerekiyor bunu anladım. istediğini elde etmek için, istemediğin şeylere katlanman gerekecek haddinden fazla. ve bunu sakın ama sakın unutma.
  14 ... bana abi deme asuman
 • 17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçı

  167.
  Biri Rodrigez malını uyarsın; birinci önceliği gol attırmak atmak değil. Soldan içeri her kat ettiği pozisyonda kaleyi düşünüyor. Kafayı çevirip baksa gomis ya da bir başkası mutlaka boş ama bu mal kaleye vuruyor.

  Şimdilik maç fena gitmiyor, goller de gelse artık diye bekliyoruz. Yalnız Gomis yazsın bir tane, yakışır aslana.
  1 ... bana abi deme asuman
 • yazarların uyuyamama sebebi

  4.
  sinemadan yeni gelmişim, henüz uykum da yok hem yarın tatil öğlene kadar yatabilirim. valla başka bir sebebe de gerek yok sanırım bu şartlar altında.
  ... bana abi deme asuman
 • platoniğin aşırı umut veren sıradan davranışları

  41.
  Öğlen yemeklerinde afiyet olsun demesi. 'Gel, seninle daha güzel olsun' diyesi geliyor insanın da diyemiyor işte.*
  5 ... bana abi deme asuman
 • oku çalış evlen çocuk yetiştir emekli ol öl

  41.
  (bkz: This ls the life)
  (bkz: Amy Macdonald)
  3 ... bana abi deme asuman
 • red sparrow

  9.
  --spoiler--
  özeti; Ruslar adi, şerefsiz haysiyetsiz, yankiler sevgi pıtırcığı şirinler.
  --spoiler--

  Ayrıca imax'te izlenmeyi kesinlikle hak etmeyen ve gereksiz ötesi pronografik mi diyeyim erotik mi diyeyim ne diyeceğimi bilemediğim sahnelere sahip film...Tamamen ekşın olur, imax'te gözümüz gönlümüz doyar dedik yalan olduk. Hatta mola verdiklerinde 2.yarı heyecanlı geçecek diye beklerken yine hayal kırıklığına uğradık. ipneler boş yere yediler 70 kaatımızı... Jennifer lowrence'ı ve çakma putin rolündeki amcasını beğendim, belirtmeden geçmeyeyim.

  Son bi söz de cinemaximum'a; yarım saat verdiğiniz reklamların parası boğazınızda kalsın emi.
  1 ... bana abi deme asuman
 • hiçbir kız için çabalamayan erkek

  287.
  Sülalesi rahattır. Olamaz mı yani? Bence olur.
  ... bana abi deme asuman
 • it wasn t me

  11.
  Efsanelerden... Sene oldu 2018, hala kendini dinletiyor sanki daha dün çıkmış gibi.
  ... bana abi deme asuman
 • türkiye iş bankası

  465.
  Cep telefonu uygulaması hangi bankaya olursa olsun EFT ücreti almayan banka. Bence gayet güzel bir şey bu. Diğer bankalarda böyle yapıyor mu bilmiyorum ama Akbank'ın böyle ücretsiz bir işlemi yok maalesef.
  -2 ... bana abi deme asuman
 • en sevdiğin film sorulduğunda söylemelik film

  41.
  (bkz: amores perros)
  (bkz: volver)
  ... bana abi deme asuman
 • ailecek şaşkınız

  17.
  zorlama bir kural-cemşir filmi. Bütün filmlerini izledim ikilinin ama en vasat fragmana sahip olanı bu sanırım. Fragman bile ilgi çekmiyorken filmden bir şey bekleyip gitmek bana mantıksız geliyor. He, izleyip beğenene de bir şey demiyorum ki beni ilgilendirmez herkesin kendine göre zevki var.
  1 -1 ... bana abi deme asuman
 • volkan demirel

  4339.
  Kafasız ya. Gram aklı olmaz mı lan insanın? Adam atacak işte seni uygun durumu arıyor sen zorla at beni diyosun. Neyseh, Fenerli değilim allahtan yoksa çok pis küfrederdim bu mallığa.
  1 ... bana abi deme asuman
 • 1 mart 2018 beşiktaş fenerbahçe maçı

  94.
  Noluyor lan maç kadıköy'e mi taşındı bi anda ooo Fenerbahçe diye inliyor stad?
  3 ... bana abi deme asuman
 • ricardo andrade quaresma bernardo

  3307.
  Çingeneye krallık vermişler önce babasını kesmiş. Bu haftasonunda kral olmuşken kendini kesti. Takımını galibiyete taşıyacakken yaptığı hareketle mağlubiyeti garantiledi.
  2 ... bana abi deme asuman
 • çocuk yaşta izlenmiş travmatik diziler ve filmler

  331.
  (bkz: a nightmare on elm street)

  Allahsız freddy, uyku uyutmamıştı bana izlediğim gece. Bak gözümde canlandı yine bazı sahneleri. Nalet film.
  2 ... bana abi deme asuman
 • yeni şeyler getiriyorum